Twoja firma kładzie coraz większy nacisk na rozwój w zakresie analizy danych? Nie ma w tym nic dziwnego – w dzisiejszych czasach nie tylko od zespołu analityków wymagana jest umiejętność komunikowania się z danymi. Oczekiwania w tym zakresie ciągle rosną i coraz więcej przedsiębiorstw domaga się od pracowników wyciągania wniosków z danych oraz przygotowywania ich wizualizacji.

Według niedawnych badań przeprowadzonych przez IDC, 70 procent menedżerów i dyrektorów potwierdza, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarząd domagał się, aby firmy w większym stopniu kierowały się danymi. Wdrożenie wizualizacji danych może przynieść przedsiębiorstwom duże korzyści – nie tylko w rozumieniu całej firmy, ale również poszczególnych działów. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla:

  • produkcji,
  • finansów,
  • mediów i marketingu,
  • sektora usług publicznych,
  • handlu i sektora FMCG,
  • transportu i logistyki.

Narzędzia analityczne najnowszej generacji zapewniają, zarówno użytkownikom technicznym jak i nietechnicznym, potężne możliwości wglądu w dane i podejmowania decyzji na ich podstawie. W jaki sposób wizualizacja danych może pomóc organizacji? Przedstawiamy cztery sposoby:

Krótszy czas na podjęcie decyzji

Wizualizacja danych umożliwia zapoznanie się z danymi w czytelny, zrozumiały dla użytkownika sposób. Tym samym umożliwia szybszą identyfikację problemów i skrócenie czasu reakcji.

Prostszy przekaz

Korzystanie z wizualizacji pozwala uzyskać pełny obraz danych, a jednocześnie mieć wgląd w szczegóły. Przede wszystkim jednak upraszcza widok danych, umożliwiając użytkownikom interakcję jedynie z kluczowymi dla niego informacjami.

Łatwiejsza wizualizacja trendów i zależności

Czy kiedykolwiek próbowałeś zauważyć trendy lub tendencje w danych, przeglądając tysiące wierszy arkusza kalkulacyjnego? Korzystanie z wizualizacji pozwala lepiej przyswajać dane i odnajdować nowe zależności. Umożliwia to identyfikację nowych wzorców i trendów, których nie można zobaczyć w danych tabelarycznych. Dzięki wizualizacji dane przedstawiane są w formie obrazu – diagramów, wykresów przebiegu czy map ciepła.

Współpraca na wyższym poziomie

Współpraca umożliwia korzystanie z umiejętności i silnych stron wszystkich biorących udział w projekcie poprzez łączenie doświadczeń poszczególnych członków zespołu. Kompetencje te można wykorzystać do szybszego rozwiązywania problemów i ulepszania innowacji. Korzystanie z zaawansowanych wizualizacji ułatwia zespołom współpracę. Zamiast analizować dziesiątki tysięcy wierszy danych, mogą polegać na wizualnych reprezentacjach, które konsolidują dane.

Podsumowując: analizy wizualne i pulpity nawigacyjne oparte na sztucznej inteligencji pozwalają firmom szybciej rozwiązywać problemy, badać potencjalne wzorce i usprawniać podejmowanie decyzji.

Przygotuj swoją firmę na przyszłość. Zobacz, jak Spotfire wspiera w wizualnej analizie danych lub skontaktuj się z nami >